• Dzień Mamy i Dzień Dziecka dla uczniów klas I-III

• W dniu 08.06.2022 odbył się w naszej szkole Dzień Mamy i Dzień Dziecka dla uczniów klas I-III. Zaproszone mamy miały okazję obejrzeć swoje dzieci w przedstawieniu pt.: "W świecie bajek". Wszyscy uczniowie przeistoczyli się na chwilę w bajkowe postacie. Był oczywiście król i królowa iskierki wróżki Tomcio Paluszek, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka i krasnoludki, Kopciuszek dzieci i uczniowie, którzy pełnili rolę narratorów. Po zakończeniu części artystycznej, wszyscy wraz z panią dyrektor udali się na słodki poczęstunek. Jednak najbardziej oczekiwana przez dzieci część, miała dopiero się rozpocząć - były to atrakcje związane z Dniem Dziecka Tego dnia pomimo niestabilnej pogody, na boisku pojawił się duży, dmuchany zamek, który okazał się największą atrakcją Na sali gimnastycznej odbywały się konkurencje sportowe przy użyciu dmuchanych urządzeń, a były to: bramka do piłki nożnej, palmowy kosz do koszykówki i ogromna tarcza z rzutkami Niespodzianką okazało się także stoisko z popcornem Wszystkie dzieci otrzymały ciekawe nagrody i zmęczone, lecz szczęśliwe wróciły do domu. Mamy nadzieję, że zapamiętają ten dzień na długo

• Otwarcie boiska

Mamy to !!!! Boisko sportowe w naszej szkole OTWARTE :-) :-)

W  dniu 3 czerwca 2022 roku miało miejsce otwarcie obiektu sportowego oraz ekopracowni w naszej szkole.

Nowoczesny obiekt posiada szereg funkcji, w którego skład wchodzą:

boisko wielofunkcyjne,

boisko do siatkówki plażowej,

bieżnia,

skocznia do skoku w dal,

rzutnia do pchnięcia kulą,

ścianka wspinaczkowa i siłownia plenerowa.

Oprócz obiektu sportowego  wzbogaciliśmy się o nowoczesną ekopracownię

Ekopracownia umożliwi wykorzystanie najlepszych i najnowocześniejszych technik informacyjno-komunikacyjnych w postaci kompletnych pakietów multimedialnych, które pomogą uczniom przeprowadzanie doświadczeń, eksperymentów oraz projektów .

• Puchar Tymbarku

• SP Bąków zwyciężył w Tymbarku.

W dniach 19 i 20 maja trzy drużyny SP Bąków wzięły udział w Finale Wojewódzkim turnieju piłki nożnej o Puchar Tymbarku, który odbył się na obiektach treningowych ŁKS w Łodzi.

Nasze drużyny reprezentowały Gminę Zduny, a występowali w niej uczniowie SP Bąków i SP Nowe Zduny.

Największy sukces odniosły najmłodsze zawodniczki U-8, które wygrały cały turniej. Dziewczyny zasłużenie zostały mistrzem województwa Łódzkiego, ponieważ wygrały wszystkie mecze strzelając 12 bramek i tylko 2 straciły. Królem strzelców została nasza zawodniczka, Wiktoria Gasik, która zdobyła 7 bramek. Dziewczyny bardzo dobrze zagrały, miały przewagę nad przeciwnikiem w każdym z meczów. A gdyby poprawiły skuteczność to mogły zdobyć kilka bramek więcej. Ale jest jeszcze nad czym pracować do kolejnej edycji.

Nagrodą za wspaniały turniej był okazały puchar i złote medale oraz torba z upominkami od sponsorów. Trenerami zawodniczek byli Mariusz Sibielak i Maciej Perzyna.

Bardzo dobrze poradziła sobie też najstarsza grupa dziewczyn U-12. Dziewczyny zajęły 2 miejsce w swojej grupie. Niestety pechowo przegrały awans do półfinału słabszym bilansem bramkowym. Zabrakło im 2 bramek strzelonych więcej niż przeciwnik. Ostatecznie nasze dziewczyny zajęły 5 miejsce. Wynik choć nie do końca nas zadowalał, to jednak gra naszych zawodniczek mogła się podobać. Dziewczyny zagrały super mecze, walcząc do samego końca. Należą im się wielkie brawa za ambicję i zaangażowanie.

Dodatkowo za postawę Fair Play, zieloną kartką nagrodzona została Helena Pokora.

Najmłodsza grupa chłopców U-8 zajęła 9 miejsce. Chłopcy mimo młodego wieku pokazali bardzo duże umiejętności na tle silnych drużyn, z którymi się mierzyły. Zdobyte doświadczenie na takim turnieju jest bezcenne i zaowocuje na pewno w przyszłości. Zawodnicy ci mają przed sobą jeszcze kilka Tymbarków i szansę na poprawę miejsca końcowego.

Brawa dla wszystkich drużyn za walkę, zaangażowanie i poświęcenie oraz osiągnięte wyniki. Miejmy nadzieję, że za rok również kilka naszych ekip awansuje na finały wojewódzkie i osiągnie podobne wyniki.

Gratulacje dla wszystkich grających i opiekunów za osiągnięte wyniki.

• Uniejów

• W dniu 23 maja 2022 r. grupa 24 uczniów wraz z p. Agnieszką Kołodziejską i p. Marcinem Wójcikiem udała się do Uniejowa. Nasi uczniowie wzięli udział w projekcie „Promocja zbóż i przetworów zbożowych” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Innowatorów Wsi. Na dobry początek udaliśmy się na baseny termalne, gdzie przez dwie godziny do dyspozycji uczniów były zarówno baseny wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Największą atrakcje stanowiły zjeżdżalnie i solankowe jacuzzi. Po dobrej zabawie udaliśmy się do zagrody młynarskiej gdzie wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy zabytkowy wiatrak. Pan przewodnik zademonstrował nam zasady działania młyna i opowiedział o dawnym młynarstwie. Następnie udaliśmy się na posiłek przygotowany w oparciu o przetwory zbożowe. Braliśmy udział w ciekawej prelekcji Pani dietetyk, która udzieliła nam cennych wskazówek w zakresie zdrowego odżywiania. Kolejnym etapem wycieczki były warsztaty w stodole, gdzie zapoznano nas z życiem dawnej wsi. Na koniec każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę podpłomyk upieczony w piecu chlebowym znajdującym się w zabytkowej chałupie. Serdeczne podziękowania kierujemy dla Stowarzyszenia Innowatorów Wsi za możliwość wzięcia udziału w tak ciekawym projekcie.