• Dyskoteka Walentynkowa

• 14 lutego z okazji Dnia Zakochanych została w naszej szkole zorganizowana dyskoteka walentynkowa Tego dnia naszą szkołę zdobiły piękne, czerwone serduszka Samorząd uczniowski zorganizował również pocztę walentynkową, dzięki której można było wyznać sobie miłość, sympatię lub po prostu przyjaźń. Mnóstwo oryginalnych kartek walentynkowych zostało doręczonych adresatom

• Musical Dydaktyczny Teatru Muzycznego FORTE z Wrocławia

• 9 lutego 2023r. uczniowie klas IV-VIII wybrali się na wycieczkę do Łodzi na musical dydaktyczny Teatru Muzycznego FORTE z Wrocławia. Obejrzeli spektakl: ,,Nazywam się… Powrót do przeszłości ’’-Czy mogę zmienić świat? To wzruszające widowisko o sławnych Polakach. Dzieci miały okazję spotkać Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego oraz Marię Skłodowską- Curie i Fryderyka Chopina, którzy słowem, piosenką i tańcem opowiedzieli o sobie i o swoim zaistnieniu w historii, nauce oraz poezji. Podczas spektaklu poszukiwano odpowiedzi na następujące pytania:

Czy Maria Skłodowska - Curie ,, może ocalić ’’ Twoją babcię?

Czy Mikołaj Kopernik może być pierwszym youtuberem?

Czy Adam Mickiewicz lub Juliusz Słowacki mogliby stanąć na scenie z najbardziej znanym hip-hopowcem lub raperem?

To było ekscytujące przedstawienie z wartościami patriotycznymi i oryginalnymi kostiumami epokowymi. Uczniowie dowiedzieli się, że warto rozwijać swoje talenty, mieć marzenia oraz dążyć do wyznaczonego celu. Był to dla nas wszystkich cenny czas.

Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Justyna Biskupska, p. Agnieszka Kołodziejska, p. Szymon Mońka, p.Mariusz Sibielak oraz p. Marcin Wójcik.

• Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego w Bąkowie !!

• Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego w Bąkowie!!!

W piątek 10 lutego na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bąkowie odbył się Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego

o Puchar Dyrektora Szkoły.

Turniej przeznaczony był dla absolwentów i obecnych uczniów naszej szkoły. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Nagrody ufundowane zostały ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Turniej miał na celu popularyzowanie Tenisa Stołowego wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie zdrowego stylu życia bez nałogów. Te zawody sportowe miały pokazać, że istnieje ciekawsza forma spędzania wolnego czasu niż używki. Przy okazji można rozwijać swoje pasje, jak choćby tenis stołowy, będący bardzo popularną dyscypliną w naszym srodowisku. Ponadto można było wywalczyć okazałe puchary za miejsca na podium. Dla wszystkich uczestników były też pamiątkowe medale Każdy kto wziął udział w turnieju coś wygrał. Ale najważniejsza w tym wszystkim była dobra zabawa i zdrowa rywalizacja, bez zbędnego napinania się na wynik. Bo kto miał wygrać i tak wygrał . Niespodzianek nie było, ale emocje trwały do końca.

Na podium u dziewcząt znalazły się:

Anna Kołaczek

Daria Jędrachowicz

Basia Warzywoda

U chłopców najlepsi byli:

Charążka Krystian

Wojda Marcel

Wódka Przemek

Na koniec turnieju Pani Dyrektor wręczyła zwycięzcom puchary a pozostałym uczestnikom pamiątkowe medale.

Organizatorami turnieju byli nauczycie w-f Mariusz Sibielak oraz Stanisław Znyk.

• Spektakl teatralny "Dzwonnik z Notre Dame"

• 6 lutego uczniowie klas 1-3 wybrali się do Łodzi na muzyczny spektakl teatralny " Dzwonnik z Notre Dame'. Było to imponujące widowisko z elementami dobrego humoru wzbudzające zainteresowanie dzieci. Ogromnym atutem widowiska był wybudowany fragment fasady Katedry Notre Dame, a także kostiumy haftowane złotymi nićmi, zdobione cyrkoniami Swarovskiego oraz aktorzy śpiewający na żywo. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie. W drodze powrotnej do domu oczywiście skręciliśmy na posiłek