• Uroczystość Nadania Sztandaru

• Dnia 21 czerwca 2023 r. w naszej szkole odbyła się Uroczystość Nadania

Sztandaru. Ten wyjątkowy dla naszej szkoły dzień rozpoczął się od mszy świętej w kościele św. Mikołaja Biskupa- gdzie ksiądz Konrad Zawiślak poświęcił nasz sztandar.

Po zakończonej mszy wszyscy udali się do szkoły, gdzie podczas uroczystej ceremonii prowadzonej przez          p. Marcina Wójcika, rodzice przekazali Sztandar Szkoły Pani Dyrektor.

Sztandar to symbol honoru, godności i największej więzi z ojczyzną.

Uczniowie, przejmując sztandar, całowali jego skraj, a potem przyrzekali go czcić, strzec jego honoru i pracować na dobre imię szkoły.

W skład pocztu sztandarowego wybrani zostali uczniowie klasy 6:

skład podstawowy

Chorąży - Krzysztof Dałek

Asysta - Natalia Znyk

Asysta- Małgorzata Surma

skład zastępczy

Chorąży - Krzysztof Białas

Asysta - Julia Milczarek

Asysta - Matylda Miziołek

Opiekunami sztandaru zostali p. Wioletta Charążka oraz p. Marcin Wójcik.

Część artystyczna była ostatnim przeżyciem tego dnia. Grupa 6-latków wraz z klasą 1 przygotowali piękny występ poświęcony naszemu patronowi Januszowi Korczakowi. Uczniów do występu przygotowały p. Ewelina Borowiecka oraz p. Wioletta Charążka. Najmłodsi uczniowie skradli serca zebranych gości.

Po zakończeniu, obfitej w ważne wydarzenia uroczystości odbył się słodki poczęstunek.

Ogromne podziękowania należą się wszystkim osobom zaangażowanym w ten

projekt oraz naszym gościom tj.:

Radzie Rodziców- Fundatorowi naszego Sztandaru

Panu Aleksandrowi Frankiewiczowi- radnemu powiatu łowickiego

Wójtowi Gminy Zduny – p. Krzysztofowi Skowrońskiemu

Dyrektorowi Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Skierniewicach -p. Irenie Marii Lesiak.

Posłowi na Sejm RP p. Markowi Matuszewskiemu

p. Januszowi Kołodziejskiemu- Dyrektorowi Biura Posła na Sejm RP Tadeusza Woźniaka

p. Aleksandrze Dudkiewicz Dyrektorowi Biura Senatora RP Przemysława Błaszczyka

Wicemarszałkowi Województwa Łódzkiego p. Andrzejowi Górczyńskiemu