• Bazarek Wielkanocny

• W dniu 29 marca 2023 roku w naszej szkole odbył się „Bazarek Wielkanocny”. Ozdoby świąteczne przygotowane były przez nauczycieli, rodziców i uczniów z naszej szkoły. Do działań związanych z bazarkiem zaangażowana została cała społeczność szkolna. W tym dniu można było zakupić własnoręcznie wykonane stroiki, dekoracje wielkanocne, kartki świąteczne oraz przepyszne słodkości. Zyski ze sprzedaży zostaną przeznaczone na zakup sztandaru patrona naszej szkoły. Ogromne podziękowania należą się wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt oraz naszym gościom tj.:

Panu Posłowi na Sejm RP Piotrowi Polakowi

Pani Dyrektor Biura Senatora Przemysława Błaszczyka Aleksandrze Dutkiewicz

Dyrektorowi Maciejowi Kani z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi

Wójtowi Gminy Zduny p. Krzysztofowi Skowrońskiemu

Dyrektorowi Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie Stanisławowi Kosmowskiemu i Pani Wicedyrektor Zofii Rosie

Przewodniczącemu Radzie Rodziców p. Marcinowi Dzięgielewskiemu.

Przedstawicielom Biblioteki Publicznej i Domu Kultury Gminy Zduny

Dziecięcemu Zespołowi Pieśni i Tańca Zduny działającego przy Bibliotece Publicznej i Domu Kultury Gminy Zduny oraz Zespołowi Pieśni i Tańca „Dąbrowskie Pasiaki” za wspaniały występ.

Uroczystość zakończyły  podsumowania Pana Posła na Sejm RP Piotra Polaka, Wójta Gminy Zduny Krzysztofa Skowrońskiego, Pani Dyrektor Aleksandry Dutkiewicz oraz Pani Dyrektor Izabeli Tokarskiej, dziękując młodzieży, dzieciom, rodzicom i nauczycielom za występ i zaangażowanie.

• PONADNARODOWA MOBILNOŚĆ UCZNIÓW

• Miło nam poinformować, że z dniem 15 marca 2023 roku w naszej szkole rozpoczęliśmy realizację projektu nr 2021-1-PMU-4410 pt. „Kultura i obyczaje narzędziem wzmacniania kompetencji kluczowych uczniów Szkoły Podstawowej w Bąkowie Górnym” ze środków finansowych pochodzących ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”

✅Adresatami projektu są uczniowie klas VII – VIII.

✅Listę 20 uczestników zakwalifikowanych do udziału w projekcie oraz 5 rezerwowych uczestników, ustali komisja rekrutacyjna powołana przez Dyrektora szkoły, przydzielając punkty m.in. za:

•ocena z j. angielskiego w ostatnim semestrze;

•średnia ocen za I semestr roku szkolnego 2022/23;

•ocena z zachowania za I semestr roku szkolnego 2022/23;

•zaangażowanie i aktywność w działaniach na rzecz szkoły i środowiska lokalnego;

•udział w zawodach sportowych, konkursach szkolnych i pozaszkolnych;

• uczniowie z mniejszymi szansami mogą liczyć na dodatkowe punkty.

• Celem głównym projektu jest:
            • wzmocnienie kompetencji kluczowych i wiedzy przedmiotowej 20 uczestników mobilności,
            • wzmocnienie motywacji i aktywności uczniów, integracja środowiska uczniowskiego,
            • wyrównanie szans edukacyjnych osób z mniejszymi szansami
            • podniesienie poziomu kompetencji kadry pedagogicznej i zarządzającej
            • wzmacnianie prestiżu Szkoły jako partnera otwartego na współpracę międzynarodową.

• W ramach projektu uczestnicy wyjadą na 14 dniowy wyjazd edukacyjny do Grecji, który zaplanowano w dniach 30.04-13.05.2023r.
            • Uczestnicy zostaną zakwalifikowani do udziału w projekcie na podstawie procedury rekrutacyjnej.
            • Rekrutacja będzie realizowana w terminie 27.03-31.03.2023 r.
            • Informacje o naborze a także wszystkie niezbędne załączniki zostaną umieszczone na stronie internetowej Szkoły tj. https://spbakow.edupage.org/, a także
              w bibliotece Szkoły.

Do pobrania:

Regulamin_Rekrutacji_PMU_SP_Bakow(1).docx

Zalacznik_nr_1_-_Formularz_zgloszeniowy_-_Uczen_PMU_SP_Bakow(1).docx

Zalacznik_nr_2_-_Instrukcja_wypelniania_formularza_zgloszeniowego_PMU_SP_Bakow(1).docx

• Żołnierze Wyklęci – walka o Polskę!

• 1 marca upamiętniliśmy tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

Tego dnia w Szkole Podstawowej im.Janusza Korczaka w Bąkowie Górnym odbył się szkolny konkurs" Żołnierze Wyklęci Obudźcie Polskę !". Patronat nad przebiegiem zmagań konkursowych objął Poseł na Sejm RP Piotr Polak ,Senator RP Przemysław Błaszczyk oraz Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Dorota Więckowska. Młodzież musiała wykazać się wiedzą o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim oraz Stanisławie Sojczyńskim pseud. Warszyc.Była to już 9 edycja konkursu. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 14.03.2023r.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał m.in. p.Marcin Wójcik.

• KOLONIE LETNIE !!!

• Zapraszamy na kolonie letnie ze sprawdzonym biurem.

Zostało jeszcze kilka miejsc !!!

Zapisy u p.Wioli i p.Justyny