• Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole

W  ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi klasy młodsze miały zajęcia z wychowawcami poświęcone ochronie środowiska. Na zajęciach odpowiadali na pytania dotyczące zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia naszej planety.

Chętni uczniowie z klas starszych sporządzili plakaty poświęcone Dniu Ziemi. Ich prace wzbogaciły dekoracje na sali gimnastycznej i szkolnym korytarzu.

Klasa V przygotowała scenkę dotyczącą dziejów naszej planety i zagrożeń wynikających z rozwoju cywilizacyjnego. Uczniowie dawali również wskazówki, co może zrobić każdy z nas, by chronić życie na Ziemi.Następnie przeprowadzili konkurs wiedzy ekologicznej, w którym wzięli udział chętni uczniowie      z klas IV- VIII. Klasy wybierały pytania przygotowane specjalnie na tę okazję. Najlepsi okazali się przedstawiciele klas: V, VIIa i VIII. Za wiedzę otrzymali nagrody książkowe. Ponadto każdy uczestnik konkursu dostał zakładki do książek, na których pokazane zostały sposoby ochrony środowiska.

• Wycieczka do Kutna

• w dniach 27.04.2022 i 29.04.2022 uczniowie klasy VIII oraz VII b udali się na kręgle do Kutna. Dzieci miały możliwość poznania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Chcemy w ten sposób zainteresować uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integrować nasze środowisko uczniowskie oraz zacieśniać relacje koleżeńskie. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą.Inicjatorką wyjazdu była Pani Dyrektor Izabela Tokarska, zaś opiekę nad uczniami sprawował Pan Marcin Wójcik.

• Spektakl pt. "Strach ma wielkie oczy"

• W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl pt. "Strach ma wielkie oczy". Była to fascynująca przygoda rozgrywająca się w owadzim świecie. Piegowata razem ze swoim przyjacielem Żądełkiem byli prześladowani przez Karalucha Ochydka. Sytuacja - z pozoru niewinna - zaczęła wymykać się jednak spod kontroli i wyrządzać coraz więcej szkód...

Scenariusz spektaklu powstał przy merytorycznym wsparciu psychologów dziecięcych oraz pedagogów szkolnych.

Aktorzy pokazali dzieciom, że nie ma złych i dobrych emocji - są tylko przyjemne lub nie, ale ważne jest to, aby przeżywać wszystkie, które do nas przychodzą! Publiczność poznała również sposoby radzenia sobie w skomplikowanych sytuacjach. Bohaterowie opowiadanych historii pokazali, że kluczem do rozwiązania problemów jest często rozmowa z rodzicami czy nauczycielami oraz zwrócenie się do nich o pomoc.

W tych trudnych tematach nie zabrakło jednak wesołych piosenek i barwnej scenografii!

Dziękujemy za współpracę Biblioteka Publiczna i Dom Kultury Gminy Zduny

• Wycieczka do Pałacu w Nieborowie

• Dziś oddział przedszkolny 5 i 6 latków uczestniczył w wycieczce do Pałacu w Nieborowie. Spacerujac po wnętrzach pałacu dzieci dowiedziały się np. kim byli mieszkańcy Pałacu w Nieborowie i czym się zajmowali oraz do czego były przeznaczone poszczególne pomieszczenia. Przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach pt."Myć się czy wietrzyć – czyli higiena na sucho". Poznaly historię higieny minionych stuleci i wykonały mydła o oryginalnych kształtach i niepowtarzalnych zapachach.